• Uudised

  T1 Mall of Tallinn toob Eestisse uue mõttemalli kaubanduskeskusest

  Uus Tallinna transpordi sõlmpunkt ja uus maamärk linna siluetil oma 120 meetrini merepinnast ulatuva vaaterattaga, jalgpalliväljakust suurem laste teadus- ja mänguala, seitsme meetriste lagedega restoranid ja kauplused, rääkimata kinost ja ökoturust. 2018. aasta sügisel avab Peterburi maantee alguses uksed Eesti esimene uue mõttemalli järgi projekteeritud kaubandus- ja meelelahutuskeskus T1 Mall of Tallinn.

  Pro Kapital Grupi juhatuse liige Allan Remmelkoor:

  Pole saladus, et T1 arendamise ajalugu on üsna pikk. Esialgne projekt oli valmis juba 1999. aastal. Aga ta seisis pikalt riiulis ja lõpuks me rebisime selle puruks, sest me ei tahtnud ehitada ühte järjekordset tavalist kaubanduskeskust, milliseid on Tallinnas piisavalt. 15-20 aastat tagasi projekteeritud keskuste aeg on läbi, sest tänapäevane kaubanduskeskus peab pakkuma seda, mida läbi nutiseadmete ei saa.

  T1 Mall of Tallinn ei ole kavatsegi teistega võistelda ruutmeetrite nimel. Meile on oluline kompaktsus ja klientide mugavus. Me tahame väärtustada inimeste aega ja pakkuda neile kilomeetrite läbimise asemel loogilist tervikut, kus keskus on kui osa avatud linnaruumist ühe katuse all elamuste, naudingute, meelelahutuse ja loomulikult klassikalise ostualaga.

  T1 Mall of Tallinn on osa tulevasest uuest linnasüdamest koos Tallinna uue raudteejaama ja linnaväljakuga, kus peatuvad kesklinna Lennujaamaga ühendavad trammid ja tulevikus ka Eesti sisesel marsruudil sõitvad bussid.

  Mul on hea meel, et see aastaid kestnud ühistöö linna, riigi, erasektori vahel on vilja kandnud ja saab sündida uus mõttemall kaubanduses.

  Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas: 

  Tartu maantee ja Peterburi tee piirkond on Tallinna üks kiiremini arenev piirkond. Siia tuleb Tallinna värav – trammiühendus, bussiterminal, lennujaam – sellest saab üks meie pealinna süda, värav ja sõlmpunkt, mis toob kindlasti juurde uusi töökohti ja turiste. See on kindlasti linna poolt igati tervitatav.

  Alar Kajari, Skypark juhatuse liige:

  Ainuüksi katusele tulev vaateratas, mille sarnaseid on maailmas vaid 5 ja seni ainult Aasias, lisab Tallinnale juurde ühe tõmbekeskuse ja muudab pealinna siluetti. Norstati uuringu järgi toob ainuüksi vaateratas Tallinnasse ligikaudu 45 000 turisti aastas.

  Me usume, et elutervesse lapsepõlve peab kuuluma rohkem aktiivset liikumist ja vähem virtuaalseid ahvatlusi. See on ka põhjus, miks keskusesse tuleb ligi 7000 ruutmeetri suurune lasteala koos käed külge teaduskeskusega, liumägede ja turnimislinnakutega. Sellest saab regiooni suurim siseruumides asuv kogupere meelelahutuskeskus.

  Vaateratta rajamist toetab 1,44 miljoniga Euroopa Regionaalarengu Fond, kokku investeeritakse meelelahutusala rajamisse 5 miljonit eurot.

  Indrek Gailan, MKMi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja:

  Selline sõlmpunkt, kus lennukite, rongide, busside ja trammide väravad otse Tallinna kesklinna külje all ristuvad, on põhjamaade ja Euroopa mõistes ainulaadne. Mujal on pealinnad juba nii terviklikult välja ehitatud, et kõikide transpordiliinide sidumine ühes konkreetses punktis on võimalik üksnes elu epitsentrist kaugel äärelinnas. Sellest sünergiast, mida uus keskus koos oma transpordisõlmega loob, ei kujune mitte ainult värav Tallinnasse, vaid värav Eestisse.

  Taustainfo: 

  •           Keskuse kõrvale kerkib Rail Balticu terminal – algus ja lõpp Eesti otseühendusele Euroopaga, kust tulevikus saab Pärnusse vähem kui tunniga ja Riiga kahe tunniga.

  •           Alates sügisest sõidab maa-alusest tunnelist läbi tramm, mis viib kesklinnast otse lennujaama ja vastupidi.

  •           Keskuse juures peatuvad kõik bussiliinid, mis ühendavad Tallinna ülejäänud Eesti suurimate linnadega.

  •           T1 peaukse ette tuleb uus linnaväljak.

  •           Hoone katusele tuleb 45 meetrise läbimõõduga vaateratas, millega on võimalik tõusta 120 meetri kõrgusele merepinnast ja imetleda Tallinna panoraami, merd, Ülemiste järve. Hoone katusel paiknevaid vaaterattaid on maailmas seni vaid 5 ja need kõik asuvad Aasias. EAS otsustas vaateratast toetada 1,44 miljoni euroga. Prognoos: 45 000 lisaturisti aastas.

  •           Keskusesse tuleb ligi 15 000 ruutmeetrit meelelahutusala, millest ligi 7000 ruutmeetrit on lasteala.

  Olulisemad faktid:

  55 000 mostupinda ehk üle 200 kaupluse

  15 000 m2 meelelahutusala, millest

  6000 m2 lasteala

  5000 m2 restorani- ja kohvikute ala

  1500 parkimiskohta

  120 m tipukõrgusega Euroopas ainulaadne vaateratas keskuse katusel

  5-7 m vaateaknad

  4 korrust

  Koguinvesteering 70 miljonit eurot

   

  ERR ülekanne

  T1 kaubanduskeskus ja transpordisõlm valmivad järgmisel sügiselhttp://www.err.ee/590880/t1-kaubanduskeskus-ja-transpordisolm-valmivad-jargmisel-sugisel

   

  Kanal2http://reporter.postimees.ee/4086093/tuleva-aasta-sugisel-valmib-ulemistele-uus-kaubanduskeskus

  Otsast-lõpuni meie sõnumeid täis, väga hea!

   

  TV3http://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2017/04/20/milline-hakkab-valja-nagema-uus-ja-enneolematu-superkeskus-t1-mall-of-tallinn/

  Kuku raadio Linnatund: http://station.ee/#14836843

   

  Postimees

  Galerii: vaata, milline näeb välja ehitusjärgus ostu- ja meelelahutuskeskus T1:

  http://tarbija24.postimees.ee/4086175/galerii-vaata-milline-naeb-valja-ehitusjargus-ostu-ja-meelelahutuskeskus-t1

   

  Delfi

  FOTOD ja VIDEO: T1 Mall of Tallinn näitab uue superkeskuse visuaale seest ja väljasthttp://kasulik.delfi.ee/news/uudised/fotod-ja-video-t1-mall-of-tallinn-naitab-uue-superkeskuse-visuaale-seest-ja-valjast?id=77949240

   

  Tehnikamaailm

  T1 Mall of Tallinn toob Eestisse uue mõttemalli kaubanduskeskusest: http://www.tehnikamaailm.ee/t1-mall-of-tallinn-toob-eestisse-uue-mottemalli-kaubanduskeskusest/

   

  Õhtuleht

  T1 Mall of Tallinn toob Eestisse uue mõttemalli kaubanduskeskusesthttp://www.ohtuleht.ee/800366/t1-mall-of-tallinn-toob-eestisse-uue-mottemalli-kaubanduskeskusest

   

  Kaubandus. ee

  T1 Mall of Tallinn tahab muuta kaubanduskeskuste mõttemallihttp://www.kaubandus.ee/uudised/2017/04/20/t1-mall-of-tallinn-tahab-muuta-kaubanduskeskuste-mottemalli

  http://www.kinnisvarauudised.ee/uudised/2017/04/21/eas-toetab-t1-vaateratta-ehitust

  http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2017/04/21/t1-nihutab-linnasudame-ulemistele

   

  Tallinna TV: http://station.ee/#14845190

  Kalaranna arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid OÜ

   

  Kalaranna tn 1 kinnistu arhitektuurivõistlusele laekunud üheteistkümne töö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid OÜ võistlustöö “Kesk-Küla” (autorid: Mihkel Tüür, Ott Kadarik, Viktoria Andrejeva, Marleen Stokkeby, Harri Kaplan, Kristi Tuurmann, Katerina Veerde, Raul Kalvo).

   

  Žürii hindas Kadarik Tüür Arhitektid OÜ  “Kesk-küla” töös tugevat ja selget üldist kontseptsiooni, millel on omanäoline linnaehituslik idee lahtise hoonestuse ja kvartalisisese osaliselt kaetud väljakuga, mida läbivad läbimõeldud liikumissuundadega jalgteed. “Kesk-küla” arhitektuurne lahendus arvestab Kalaranna potentsiaali kesklinnaliku äritänavana. Hoonestuse puhul hinnati nii katuseaedade ja rõdude lahendusi, mis arvestavad, et ala on eri tasapindadelt hästi vaadeldav, kui ka seda, et enamikel korteritest on head vaated, kas merele, väljakule või tänava-alale.

  Võidutöö preemiafond on 25 000 eurot ning lisaks alustatakse võitjaga läbirääkimisi projekteerimislepingu sõlmimiseks.

   

  Arhitektuurivõistluse III koha vääriliseks tunnistati Arhitektuuribüroo Pluss OÜ võistlustöö “Merekodu” (autorid: Indrek Allmann, Indrek, Suigusaar, Jaan Jagomägi, Rebecca Kontus, Mae Köömnemägi, Tarmo Miller, Gunnar Kurusk, Tanno Tammesson, Kaspar Krass) ja arhitektuuribüroo Kolm pluss üks OÜ võistlustöö “Marmelaad” (autorid: Gert Guriev, Markus Kaasik, Kerstin Kivila, Mihkel Meriste, Andres Ojari, Siim Tiisvelt, Ilmar Valdur).

  Kolmanda koha võidutööd pälvisid 12 500 euro suuruse preemia.

   

  AS-i Pro Kapital Grupp juhatuse esimees ja arhitektuurivõistluse žürii esimees Paolo Michelozzi sõnas, et võidutöö arhitektuurne lahendus on hästi läbi mõeldud ja arvestab piirkonna omapärasid. “Kesk-küla arhitektuurne lahendus sobitub kesklinna piirkonda, ühendades Kalamaja ja kesklinna vajadused. Hoonete välimus ja korterite planeering arvestab piirkonna võimaluste ja vaadetega. Ka III koha tööd olid tugevad, pakkudes huvitavaid lahendusi ja põnevat linnaruumi,” lisas Michelozzi.

   

  Arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid OÜ võistlustöö “Kesk-Küla” autor Mihkel Tüür sõnas, et nende arhitektuurse kontseptsiooni aluseks oli kvartalisse tekikkiv südamik, mis looks linnaruumi täiendava väljaku. “Kalaranna kvartalis säilib Tallinnale omane rannapromenaad, kuid lisaks on ka kvartali-sisene väljak, mida ümbritseb 12-hoonest koosnev linnakeskkond,” rõhutas Tüür. Ta lisas, et hoonete ruumiline asetus võimaldab luua kortereid, kust avanevad vaated vähemalt kahes suunas, millele lisavad väärtust avarad rõdud ja katuseterrassid. “Kesk-küla töös oli teine oluline rõhuasetus läbimõeldud pargi- ja ranna-alal ja jahisadamal, mis tekitab võimalikult paljudele inimesele otsese ligipääsu merele.”

   

  Žürii otsustas välja anda ka kaks eripreemiat arhitektuuribüroo Stuudio Tallinn tööle “Pärandmaastik” (autor Villem Tomiste) ja arhitektuuribüroo Didrihsons un Didrihsons SIA tööle “Klaiva” (autorid: Ventis Didrihsons, Andris Gudinš, Liva Banka, Alise Jekabsone, Kaspars Lauga, Ivo Kalvelis).

   

  Kalaranna tn 1 kinnistu arhitektuurivõistluse žüriisse kuulusid Eesti Arhitektide Liidu, Tallinna Linnaplaneermise Ameti ja AS-i Pro Kapital Eesti esindajad.

   

  Kalaranna tn 1 kinnistu arhitektuurivõistlust korraldasid kinnistu omanik AS Pro Kapital Eesti koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Tallinna linnaplaneerimisametiga. Arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida kinnistu alale kõige sobival arhitektuurne lahendus, mis vastaks detailplaneeringule, millega on kinnistule kavandatud püsiva iseloomuga rannapromenaad ja sidus avalik ruum koos hoonestuslahendusega, mis looks kogu piirkonnast Tallinna linnaruumi väärtustava koosluse.

   

  Kalaranna arhitektuurivõistlusele laekus 11 tööd

  Täna, 1. veebruaril lõppes Kalaranna tn 1 kinnistu arhitektuurivõistlus, kuhu esitati tähtajaks 11 kavandit.

   

  AS-i Pro Kapital Grupp juhatuse esimees Paolo Michelozzi sõnas, et võistlusele oodati ala üldise arhitektuurse kontseptsiooni koostamist ning detailsemat hoonete ja rajatiste arhitektuurse eskiisi esitamist.

  Detailplaneeringuga on kinnistule kavandatud püsiva iseloomuga rannapromenaad ja sidus avalik ruum koos hoonestuslahendusega, mis looks kogu piirkonnast Tallinna linnaruumi väärtustava koosluse.

   

  “Võistlustööde esitajad ning tulemused selguvad 20. veebruariks, mil arhitektuurivõistluse žürii on esitatud töödega täpsemalt tutvunud ja välja valinud lahenduse, mis vastab kõige paremini detailplaneeringu visioonile,” sõnas Michelozzi.

   

  Kalaranna arhitektuurivõistluse preemiafond on 60 000 eurot. Võistluse võitjaga alustatakse läbirääkimisi projekteerimislepingu sõlmimiseks.

   

  Kalaranna arhitektuurivõistluse žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Tallinna Linnaplaneerimisameti ja AS Pro Kapital Eesti esindajad.

   

  Rohkem infot: http://prokapital.com/projektid/kalaranna/

  Ülevaade Pro Kapitali tegevustest

  Lugupeetud aktsionärid

   

  Teatasime teile börsiteate vahendusel esmaspäeval, 21. novembril 2016, et meie tütarettevõte AS Tallinna Moekombinaat allkirjastas lepingu Tallinnas T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitustööde finantseerimiseks juhtiva rahvusvahelise rahastusplatvormiga TSSP.

   

  TSSP on TPG rahvusvaheline rahastus- ning erijuhtude platvorm, mille hallatavate varade maht on üle 19 miljardi dollari. TSSP omab pikaajalise strateegiaga paindlikku kapitalibaasi, mis võimaldab investeerida erinevatesse tööstusharudesse, piirkondadesse, kapitalistruktuuri ning varaklassidesse. TSSP on peamiselt keskendunud erakapitalil baseeruvatele tehingutele kuid on märkimisväärselt esindatud ka jaeturul. TPG on rahvusvaheline investeerimisfond peakontoritega San Franciscos ja Fort Worthis, mille hallatavate varade maht ületab 70 miljardit dollarit ning mis omab 18 harukontorit üle maailma. TPG on investeerinud enam kui 300 ettevõttesse ning on rajanud erinevate varaklasside struktuuri, koosnedes era-, kasvu- ja jaekapitalist, laenuportfellist ning kinnisvarast.

   

  Peame väga oluliseks märkida, et allkirjastastud finantseerimisleping võimaldab ettevõttel tagada T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitustööde täiemahulise rahastamise ning see projekt on omakorda meie ettevõtte tuleviku jaoks olulise tähtsusega.

   

  Nii Pro Kapitali projekti kui Balti riikide makromajanduse ja kohaliku kinnisvaraturu analüüs, mis viidi laialdase rahvusvahelise kogemusega ettevõtte TSSP poolt edukalt läbi, tõestab veelkord T1 tähtsust nii Pro Kapitali kui kogu Tallinna linna jaoks.

   

  Käesolev 2016. aasta on olnud äärmiselt oluline – Stockholmis noteeritud võlakirjade täiendav emissioon ning praegune rahastamisleping annavad tugeva impulsi meie kavandatud kinnisvaraprojektide arendusele. Lisaks T1 kaubanduskeskuse jätkuvatele ehitustöödele oleme käivitanud Riia Kliversala projekti esimese hoone ehitustööd, alustame “Kristiine City” kompleksi järgmise etapiga ning meile on väljastatud Vilniuse “Saltiniu Namai” elamurajooni teise etapi ehitusload, kus jätkame eelmüükide ning projekteerimistöödega ehituse võistupakkumuse raames. Arendusprojektide eelmüükide tulemused on head.

  Oleme kindlad, et allkirjastatud leping TSSP-ga tõstab ka Pro Kapitali tuntust rahvusvahelistel rahaturgudel.

   

  Täname teid, et olete investeerinud Pro Kapitali ning meid usaldanud.

   

  Lugupidamisega

   

  Paolo Michelozzi

  Juhatuse esimees

  AS Pro Kapital Grupp

  T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse finantseerimislepingu allkirjastamine

  AS Pro Kapital Grupp (edaspidi Pro Kapital) teatab, et 18. novembril allkirjastas grupi tütarettevõte AS Tallinna Moekombinaat lepingu Tallinnas Peterburi tee 2 asuva T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitus- ning projekteerimistööde finantseerimiseks juhtiva rahvusvahelise rahastusplatvormiga TSSP, mis haldab varasid mahuga üle 19 miljardi euro.

  T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse rajamise investeeringute kogumaht on ligikaudu 90 miljonit eurot, millest üle 23 miljoni on praeguseks projekti  investeeritud omakapitali ning aktsionäride laenuna.

  Finantseerimislepingu kogumaht on 65 miljonit eurot. Allkirjastatud leping koos Pro Kapitali omavahenditega tagavad T1  kaubandus- ja meelelahutuskeskuse täiemahulise rahastamise ning avamise 2018. aasta sügisel.

  Keskuse brutomaht  on kokku  ca 130 000  ruutmeetrit, sellest ligi 55 000 ruutmeetrit üüripinda s.h. Selveri hüpermarket, kobarkino, üle 30 kohviku ja restorani, suur meelelahutuskeskus ning 44 meetrise diameetriga vaateratas, mis püstitatakse keskuse katusele unikaalsena kogu Euroopas. AS Merko Eesti Ehitus alustas keskuse ehitustöödega 2015. aastal ning uksed avatakse külastajatele 2018. aasta sügisel.

  AS Pro Kapital Grupp juhatuse esimehe Paolo Michelozzi kommentaar: “T1 rahastamise lepingu sõlmimine on Pro Kapitalile väga oluline sündmus. See projekt on uueks tugevaks sümboliks mitte ainult Pro Kapitalile vaid kogu Tallinnale ja aitab piirkonda muuta kaasaegseks linnakeskuseks. Suurt headmeelt teeb, et meie kontseptsioon, keskuse asukoht ja Tallinna kaubanduskinnisvara turg üldiselt on pälvinud rahvusvahelise finantsturu tähelepanu“.

  T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskus on osa Tallinna uuest  linnakeskusest, kus hakkab paiknema kavandatav Tallinna Ühisterminal, Rail Baltica raudteesõlm ning uus Tallinna linnaväljak, mis piirneb uute äri ja elamuhoonetega. Pikendatav 4. trammiliin on planeeritud ühendama kompleksi ka Ülemiste City ning Tallinna Lennujaamaga.

  Lisainformatsioon:

  AS Pro Kapital Grupp (www.prokapital.ee) on Eesti juhtiv kinnisvaraarendaja, kes tegeleb kaasaegsete suuremahuliste äri- ja elamukinnisvara projektide arendamisega Eesti, Läti ja Leedu pealinnades. Alates asutamisest 1994. aastal on ettevõte viinud lõpule 20 arendusprojekti müüdava kogupinnaga ca 190 000 ruutmeetrit.

  TSSP on TPG rahvusvaheline rahastus- ning erijuhtude platvorm, mis asutati 2009. aastal ning mille hallatavate varade maht on üle 19 miljardi euro. TSSP omab pikaajalise strateegiaga paindlikku kapitalibaasi, mis võimaldab investeerida erinevatesse tööstusharudesse, piirkondadesse, kapitalistruktuuri ning varaklassidesse, nii probleemsetesse varadesse kui kasumlikesse ja kasvuettevõtetesse . TSSP investeeringute alusteks on kaardistamine, analüüs  ning elluviimine. Lisainformatsioon aadressil www.tpg.com/platform/tssp

  Pro Kapital alustab Tallinna Kalasadama ala arhitektuurikonkursiga

  Aastaid menetluses olnud Tallinna Kalasadama ümbruse detailplaneering kehtestati Tallinna Linnavolikogu poolt käesoleva aasta juunikuus. Vastavalt planeeringule kuulutab Kalaranna tn 1 kinnistu omanik AS Pro Kapital Eesti koostöös Tallinna Linnaplaneerimisameti ning Eesti Arhitektide Liiduga välja avaliku arhitektuurivõistluse kinnistule parima hoonestuse ning avaliku ruumi arhitektuurse ja linnaruumilise lahenduse leidmiseks. Lisaks hoonestuse arhitektuursele lahendusele peab võistlus kujundama mereäärse ala kaasaegseks, kvaliteetseks ja mitmekesiseid kasutusvõimalusi pakkuvaks avalikuks ruumiks.  Pro Kapitali visiooniks on muuta kinnistu ülelinnaliseks magnetiks, kus avalikult kasutatavad alad nagu rannapromenaad, liivarand, linnapark ja Kalaturg piirnevad atraktiivse hoonestusega, kus lisaks merevaatega korteritele paiknevad ka avaliku ruumi atraktiivsust tõstvad kohvikud, restoranid ja rohealad. Planeering näeb alale ette kuni 400 korteri rajamise, avara rannapromenaadi ning rohkelt avalikku ruumi ning teenuseid.

  Paolo Michelozzi, Pro Kapitali juhatuse esimees: „Praeguse hetke kättejõudmine teeb suurt rõõmu. See projekt on olnud väga pikk teekond kuid tänu paljudele, sealhulgas Tallinna linnale, saame lõpuks ala arendamist alustada. Ootan innuga võistluse tulemusi, et luua Tallinna jaoks olulist positiivset lisaväärtust“.

  Võistlustööde esitamise tähtajaks on 1. veebruar 2017 ning auhinnafondiks 60 000 eurot. Täpsemat informatsiooni võistlusülesande ning osalemise kohta saab Eesti Arhitektide Liidu kodulehelt www.arhliit.ee ning Pro Kapitali kodulehelt www.prokapital.ee

  Pro Kapital Latvia tütarettevõte allkirjastas ehituslepingu River Breeze Residence´ rajamiseks Riias, Kliversalas.

  Täna, 13. juunil, kinnitati River Breeze Residence´i ehituskonkursi lõpptulemused ning allkirjastati ehitusleping.

  Riia Kliversala piirkonna uue korterelamu ehitajaks on ettevõte „LNK Industries”. Ehitus algab juulis ning ehitusperioodiks on 18 kuud, eeldatava valmimistähtajaga 2017. aasta talvel. Ehituslepingu maksumuseks on 12,6 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

  Konkursil osales 7 Lätis registreeritud ehitusettevõtet. Peatöövõtuleping sisaldab kogu ehitusmahtu koos nii tehnovõrkude ühenduste kui ranna-ala heakorrastusega.

  River Breeze Residence, aadressil Kugu tn. 28, on esimene hoone Kliversala piirkonna hoonestusprojektis, mille arendajaks on AS Pro Kapital Latvia tütarettevõte AS Kliversala.7-korruselise hoone pindalaks on 12 850 m2 koos 2 maa-aluse parkimistasandiga. Kokku on kavandatud 48 korterit suurustega 56 kuni 316 ruutmeetrit. Käesolevaks hetkeks on allkirjastatud 8 eelmüügilepingut.

  Iga korteril on terrass  ning individuaalne energiasäästlik ventilatsioonisüsteem. Kõrgemate korruste korterites on ka sisseehitatud kaminad. Esimese korruse korterid on kavandatud ridaelamu stiilis kahel tasandil privaatse aiaga, luues eramaja tunnetuse Riia südalinnas.

  Paolo Michelozzi, AS-i Pro Kapital Grupp juhatuse esimees: „Me teame Kliversala piirkonna tähtsust Riia jaoks ning arendame seda ala suure vastutustundega. Arhitektid on kavandanud hoonestuse ümbruskonda sulavana, planeerides katustele ning terrassidele ohtralt rohelust”.

  Lisainformatsioon: Iveta Vanaga, tel. + 371 2923 9064, e-mail: iveta@a-sono.lv

  T1 Kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitustöödega alustamine

  AS Pro Kapital Grupp (edaspidi Pro Kapital) teatab, et 29.05.2015 allkirjastas grupi tütarettevõte AS Tallinna Moekombinaat lepingu Tallinnas Peterburi tee 2 asuva T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitus- ning projekteerimistööde teostamiseks AS-iga Merko Ehitus Eesti, AS Merko Ehitus kontserni kuuluva 100%lise tütarettevõttega.

  Ehitatava hoone brutomaht on kokku  ca 130 000 ruutmeetrit, sellest enam kui 52 000 ruutmeetrit erinevaid üüripindu (kaubandus, toitlustus, kobarkino ja meelelahutus). Keskuses hakkab paiknema üle 200 kaubanduspinna.
  Tööde algus on juuni 2015 ning keskus on plaanis külastajatele avada 2017. aasta sügisel. Keskuse orienteeruv ehitusmaksumus on 70 miljonit eurot (ilma käibemaksuta).

  AS Pro Kapital Grupp juhatuse esimehe Paolo Michelozzi kommentaar: “Meil on äärmiselt hea meel teatada T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitustööde algusest. Kasutame Tallinna Kristiine Keskuse ning Riia Domina Shoppingu arendamisega omandatud kogemusi, et luua sellest projektist midagi tõeliselt uut, atraktiivset ja emotsionaalset kõikidele Tallinna elanikele. Merko Ehitusega seob meid varasem pikaajaline koostöökogemus ning loodame üheskoos saavutada häid tulemusi”.

  AS Merko Ehitus Eesti juhatuse esimehe Tiit Robeni kommentaar: “Täname Pro Kapitali, et nad on usaldanud nii suuremahulise ja keeruka ehituslepingu täitmise Merkole. Pro Kapital omab suuri kogemusi kaubanduskeskuste arendamisel ja oleme kindlad, et see aitab uuest T1 keskusest teha erakordse ja klientide poolt armastatud kaubandus- ja meelelahutuskeskuse”.

  T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskus on osa uuest linnakeskusest, kus hakkab paiknema kavandatav Tallinna Ühisterminal, Rail Baltica raudteesõlm ning uus Tallinna linnaväljak, mis piirneb uute äri ja elamuhoonetega. Pikendatav 4. trammiliin on planeeritud ühendama kompleksi ka Tallinna Lennujaamaga.

  Lisainformatsioon:

  AS Pro Kapital Grupp (www.prokapital.ee) on Eesti juhtiv kinnisvaraarendaja kes tegeleb kaasaegsete suuremahuliste äri- ja elamukinnisvara projektide arendamisega Eesti, Läti ja Leedu pealinnades. Alates asutamisest 1994. aastal on ettevõte viinud lõpule 20 arendusprojekti müüdava kogupinnaga ca 180 000 ruutmeetrit.

  AS Merko Ehitus Eesti (www.merko.ee) on Eesti juhtiv ehitusettevõte, mis teostab üld-, insener-, elektri, teede- ning elamuehituse töid.

  Võlakirjade märkimise tulemused

  AS Pro Kapital Grupp (edaspidi nimetatud kui Pro Kapital) teavitas investoreid 20.04.2015 börsiteatega, et Pro Kapitali juhatus otsustas alustada tagatud, ennetähtaegse lunastamise õigusega ja fikseeritud intressimääraga võlakirjade (edaspidi nimetatud Võlakirjad) märkimiseks pakkumise protsessiga.

  Juhatus on otsustanud esimesel märkimisperioodil märgitud Võlakirjade jaotuse järgnevalt:

  1. Pro Kapital emiteerib 70 Võlakirja väljalaskehinnas EUR 7 000 000;

  2. Iga Võlakirja nimiväärtus on EUR 100 000;

  3. Võlakirjad kannavad fikseeritud intressi 8% kalendriaastas;

  4. Esimesel märkimisperioodil jaotatud Võlakirjade emiteerimise planeeritud kuupäevaks on 01.06.2015;

  5. Võlakirjade lunastamistähtpäev on 31.05.2020.

  6. Võlakirjadest tulenevad Pro Kapitali kohustused ja vastutus tagatakse esimese järjekoha tagatisega, mis seatakse järgnevale varale:

  – kõik Pro Kapitali ja tema tütarettevõtetele kuuluvad järgnevad aktsiad (ja aktsiatega seotud õigused ning tulevikus mistahes ajahetkel emiteeritavad või omandatavad aktsiad): AS Pro Kapital Eesti, Pro Kapital Latvia JSC, Pro Kapital Vilnius Real Estate UAB, PRO KAPITAL Germany GmbH, Pro Kapital Germany Holdings OÜ, OÜ Ilmarise Kvartal, Pro Halduse OÜ, OÜ Hotel Management Services, AS Tondi Kvartal, OÜ Marsi Elu, PK Hotel Management Services GmbH, “Klīversala RE” SIA, “Tallina nekustamie īpašumi” SIA, “NEKUSTAMO ĪPAŠUMU SABIEDRĪBA “ZVAIGZNES CENTRS”” SIA, “Hotel Management Services” SIA; In Vitam UAB; PK Invest UAB and Pro Kapital Bonum UAB;

  – kolm pangakontot, mis on avatud seoses Võlakirjade emiteerimise kavatsusega (tingdeponeerimiskonto, võla teenindamise konto deposiitkonto);

  7. Võlakirjad registreeritakse Euroclear Sweden AB juures;

  8. Pro Kapital kavatseb taotleda Võlakirjade kauplemisele võtmist Nasdaq Stockholm võlakirjade nimekirjas.

  Pro Kapital tegevjuht Paolo Michleozzi kommentaar Võlakirjade esimese märkimise osas: “meil on hea meel, et saime investoritelt positiivset tagasisidet ja nõudlust ning oleme rahul esimesel märkimisel jaotatud võlakirjade summaga. Meil oli paljude investoritega kontakte ning valmistame ette võlakirjade pakkumiste järgmisi etappe”.

  Käesolev teade avaldatakse Tallinna Börsi reeglistiku Nõuded Emitendile punkti 7.6. kohaselt.

  Vilniuses asuva korterelamu ehitustöödega alustamine

  AS Pro Kapital Grupp (edaspidi Pro Kapital) teatab, et alustas eile (26.03.2015) Vilniuses uue korterelamu ehitustöödega, mille osas sõlmisid Pro Kapitali tütarettevõte Pro Kapital Bonum UAB ja UAB Merko Statyba 01.08.2014 ehituslepingu.

  Vastavalt 04.08.2014 börsiteatele sõlmis kontserni kuuluv tütarettevõte Pro Kapital Bonum UAB 01.08.2014 ehituslepingu Merko Statyba UAB’ga Vilniuses asuva korterelamu ehitus- ja projekteerimistööde teostamiseks. Ehituslepingu lõpphind on 10 013 120 Litti (2 900 000 EUR) ilma käibemaksuta. Uus hoone hakkab asuma Vilniuses, Leedus, Pro Kapitali poolt arendatavas Saltiniu Namai elamukompleksis. Uude hoonesse tuleb 41 korterit ja 3 äripinda müüdava pinnaga kokku 2679 m2.  Planeeritav ehitusperiood on 15 kuud alates ehitustöödega alustamisest.

  Pro Kapital Bonum UAB on 25.03.2015 seisuga sõlminud broneerimislepingud 12 pinna osas 44-st pinnast, mis moodustab 30% müüdavast pinnast.

  AS Pro Kapital Grupp juhatuse esimehe Paolo Michelozzi kommentaar: „oleme rahul Vilniuses asuva Saltiniu Namai projekti müügitulemustega ja korterelamu müügitulemustega, mille ehitusega alustasime eelmise aasta veebruaris. Selle korterelamu ehitustööd on lõpetatud ja 16 pinda 19-st pinnast on kaetud müügilepingutega. Oleme tunnetanud tugevat nõudlust Vilniuse kõrgema klassi elamispindade turul ja oleme seetõttu otsustanud alustada veel ühe korterelamu ehitustöödega Vilniuses“.

  Uue hoone valmimise järgselt on Saltiniu Namai elamukompleksi esimene arendusfaas lõpule viidud. Saltiniu Namai elamukompleksi esimene faas hõlmab kokku 200 korterit, 27 äripinda ja 11 eramaja. Elamupiirkonna teises etapis on Saltiniu Namai elamukompleksis veel täiendavalt kasutamata arendusmahtu.

Lisainfo:

Saltiniu Namai on elamuehituse arendusprojekt, mis asub Vilniuse vanalinnas. Saltiniu Namai elamukvartali äriplaan näeb ette rea korterelamuid, mida ehitatakse etappide kaupa. Asukoht on atraktiivne elamupiirkond, kuna see paikneb vanalinnas ning sinna pääseb nii auto kui ka ühistranspordiga. Korterelamute ja eramajade ehitamine ning vabaaja-, spordi- ja äritsoonide rajamine annab märkimisväärse panuse Vilniuse linna laienemisse, kus toimub märkimisväärne mahajäetud tööstusalade ümberehitamine. Hetkel on rajatud neli viiekorruselist ärklikorrusega hoonet, üks kuuekorruseline ärklikorrusega hoone ja 11 eramaja. Pro Kapital on juba rajanud 159 korterit, 11 eramaja ja 24 äripinda müüdava pinnaga kokku 16 438 m2. Saltiniu Namai kvartali elanikud saavad juba nautida privaatseid sisehoove, viimistletud maastikuarhitektuuri ja täisvarustuses laste mänguväljakuid.

Pro Kapital Bonum UAB on äriühing, mille 100% aktsiate omanikuks on PK Invest UAB. PK Invest UAB on 100% Pro Kapital Vilnius Real Estate UAB tütarettevõte. Pro Kapital Vilnius Real Estate UAB kuulub 100% AS-le Pro Kapital Grupp. Pro Kapital Bonum UAB on Saltiniu Namai elamukvartalisse rajatava 44 pinnaga hoone arendaja.