• Strateegia

  Pro Kapital keskendub eelkõige suurtele elamu- ja ärikinnisvara projektidele Baltimaade pealinnade parimates asukohtades.

  Pro Kapital järgib projektide finantseerimisel konservatiivsuse põhimõtet – omakapitali suur osakaal ja madal finantsvõimendus võrreldes sektori keskmisega võimaldab ettevõttel planeerida võimalikult kasumlikku müüki.

  ELAMUKINNISVARA

  Enamus Baltimaade pealinnade elanikest elab endiselt vanades Nõukogude ajal ehitatud korterelamutes, mille seisukord kiiresti halveneb. Elamispinna ruutmeetrite arve elaniku kohta on tunduvalt väiksem kui Euroopas keskmiselt ning uute korterite arendus on pärast kinnisvaraturu hiljutist korrektsiooni madalseisus. Samal ajal on hinnad ühtlustunud, eluasemelaenu- ja palgatingimused paranenud ning pered soovivad oma elatustaset tõsta.

  Pro Kapital keskendub kõrgema klassi turuosale, mis ei ole majanduse kõikumise suhtes nii haavatav, ning loob Baltimaade pealinnade kesksetes asukohtades uusi kogukondi ja kvartaleid. Seetõttu ei pea Pro Kapital järgima kinnisvaraturul teatud linnaosade suhtes fikseeritud pandud hinnataset.

  1990ndate teises pooles omandas Pro Kapital oma portfelli mitmesuguseid unikaalseid kinnisvaraobjekte, sealhulgas kaks atraktiivset rannaäärset maa-ala Tallinnas ja Riias. Neid objekte on kavas arendada valdkonna parimate standardite kohaselt.

  ÄRIPINNAD

  Kuigi tarbijate ostujõud ja kindlustunne on kasvanud, eriti Tallinnas, on Balti riikides elaniku kohta endiselt tunduvalt vähem ärikinnisvara kui Põhjamaades ning vabade pindade arv olemasolevates kaubanduskeskustes on väike.

  Kaubanduskeskuste edukuse määrab seal sisseoste tegeva elanikkonna hulk ja ostude sagedus (sõltumata ostu kallidusest) ning kas tegu on aktiivse sotsiaalse keskusega. Seega on kaubanduskeskuse asukoht ja suurus peamised tegurid tarbijate varustamisel suure valiku kaupade, teenuste ja meelelahutusega.

  Pro Kapitalil on pikaajaline kogemus edukate kaubanduskeskuste projektide käivitamisel, nagu näiteks Domina Shopping Riias ning Kristiine Keskus Tallinnas, viimane müüdi 2011. aastal Põhjamaade juhtivale ostukeskuste arendajale Citycon. Pro Kapitali müügiosakonnal on tihedad sidemed Baltimaade ärikinnisvara- ja kaubandussektoriga ning hulgaliselt kogemusi ärikinnisvara turunduse valdkonnas.

  HOTELLID

  Pro Kapital on arendanud ja müünud parimate asukohtadega hotelle käibe tagamiseks. Praegu on Pro Kapitalil kolm hotelli Tallinnas, Riias ja Bad Kreuznachis Saksamaal. Kõik need hotellid asuvad ajaloolistes hoonetes ja hinnatud asukohas. Need on nelja tärni hotellid, mis on mõeldud eeskätt vaba aega veetvatele klientidele.

  Lähiaastatel Pro Kapitalil uusi hotelliarendusi kavas pole. Ettevõte näeb aga sellist potentsiaali pikemas perspektiivis, eriti Baltimaade suurimas linnas Riias.